Podlahové vytápění šetří vaši peněženku

Zima už je téměř tady a raní mrazíky nejsou ničím neobvyklým. Tyto první náznaky byste zaručeně neměli podcenit a na zimu se pořádně připravit. Především připravit kotel a obstarat si dostatek paliva. Nechcete přece zažívat krušné okamžiky, kdy budete tyto věci zařizovat na poslední chvíli. Říkáte, že na výdaje spojené s vytápění nechcete ani myslet? To se ovšem změní, pokud se spolehnete na chytrý způsob vytápění rodinného domu.

Ve většině domácností je vytápění řešeno naprosto stejně. Vytápění je zařízeno tak, jak se to dělalo dříve – zdroj tepla a napojené radiátory. Nejde ani tak o samotný zdroj tepla, jako o použití radiátorů.

Jenže to je právě ten největší problém. Ještě když jste byli ve školních lavicích, tak vám vštěpovali do hlavy, že teplý vzduch stoupá vzhůru. Z radiátoru tak teplo uniká po zdi směrem ke stropu a nestihne vás pořádně ohřát. Kvůli tomu musíte topit mnohem víc, abyste zaznamenali účinek topení.

Ekonomické podlahové vytápění

Zapomeňte na pocit studených nohou po ránu a spolehněte se na teplovodní podlahové vytápění. V dnešní době to není již záležitost bohatých lidí. Doma budete moct klidně chodit bez bačkor, aniž by vás studily nohy. Teplo sálá přímo z podlahy a to po celé její ploše. Každý kousek je tak rovnoměrně a rychleji vytopený. Tím, že teplo vychází z podlahy, prostupuje postupně celým vaším tělem a vy jej tak rychleji pocítíte.

Chystáte se na rekonstrukci? Nezapomeňte na podlahové topení

Říkáte si, že byste v zimě takovéto topení opravdu ocenili? Tak neváhejte a pusťte se do práce. Na podlahové topení není nikdy pozdě. Nejlepší je jej plánovat při přestavbě a rekonstrukcích domu. Samozřejmě že si můžete nechat Podlahové teplovodní topení nainstalovat i bez rekonstrukcí domu. Musíte však počítat s určitými stavebními zásahy. Pokud se však na rekonstrukci v dohledné době nechystáte, vrhněte se na instalaci podlahového topení ještě dnes. Pokud se obrátíte na zkoušenou firmu, celá realizace nezabere více, než pár dní.

Nemusíte si dělat starosti s tím, že budete potřebovat speciální podlahu. Můžete si položit jakoukoliv podlahovou krytinu, která vám vyhovuje. Na podlahu si můžete dokonce položit bez obav koberec. Podlahové vytápění vám dá větší flexibilitu. Umožní také plynulou regulaci topení a nesmíme zapomenout ani na více volného prostoru, který získáte po odstranění externích radiátorů.

Podlahové palubky se vám zaručeně osvědčí

Již máte vše pro nové topení v podlaze připraveno a právě přemýšlíte, jaká podlahová krytina by se vám hodila nejvíce? Zkuste se podívat například na podlahové palubky – v současné době můžete vybírat z opravdu širokého sortimentu. Navíc dřeo dobře drží teplo, a proto je v kombinaci s podlahovým topením opravdu dobrou volbou. Palubky se velmi snadno udržují a své využití naleznou i v exteriéru.

Věříme, že podlahové topení se zaručeně vyplatí v každé domácnosti. Je jen s podivem, jak málo domácností v naší zemi využívá ekonomické podlahové topení. A přitom s sebou přináší tolik výhod. Především eliminuje nevýhody klasických radiátorů. Provoz je velmi úsporný a topení během pár okamžiků vyhřeje celou místnost. Ostatně, zkuste se zeptat někoho, kdo podlahové topení vlastní. Zaručeně by jej již nevyměnil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.