Novoroční předsevzetí

Většina lidí si dá nějaké novoroční předsevzetí. Přitom v okamžiku kdy se tak rozhodnou už více jak polovina z nich ví, že to zřejmě nedokáže a další čtvrtina si je tím jistá. Pouhá čtvrtina lidí by tedy teoreticky měla mít šanci to zvládnout.

Jenomže nový rok není jen takový obyčejný ten. Je něčím výjimečný. Během 24 hodin se totiž může naprosto všechno změnit, dokonce až otočit. Ze Silvestra na Nový rok začíná nový cyklus, který silně ovlivňuje lidskou psychiku. Většina z nás by si toho ani nebyla nikdy schopna připustit, ovšem když se to mixne s pořádnou dávkou alkoholu můžou být dopady natolik dramatické, že se prostě zaseknutá ozubená kolečka pohnou kupředu.

To je také důvod dramatických změn. Jestli chcete dělat změny a velká rozhodnutí, která ovlivní váš život musíte si také připustit, že to také může znamenat změny o které nestojíte. I za malým přáním jako je zhubnout pár kilo mohou být velké následky. Dokázat něco malého může otevřít dveře k větším změnám. Objevit v sobě dostatek síly na změnu je považováno v mnoha kulturách dokonce za velký dar.

Takže pozor na přání a předsevzetí. Mohou totiž nastartovat velice rychle souběh událostí, na které nemusíte být připraveni. Změny sice přichází postupně, ale následky mohou dorazit velice rychle.

Příspěvek byl publikován v rubrice zero cukru. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.