Rychlost Wi-Fi routeru TP-Link překračuje 3 Gbit/s

Společnost TP-Link uvádí na trh novinku v podobě extra rychlého routeru – rychlost Archeru C3150 totiž přesahuje 3 Gbit/s.

Novinka podporuje dvě pásma – 5 GHz a 2,4 GHz – přičemž však v obou z nich dosahuje několikanásobné rychlosti oproti jiným podobným zařízením. Zatímco ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz je to až 1 000 Mbit/s, v pásmu 5 GHz je to dokonce až 2 167 Mbit/s. Samozřejmostí je pak podpora bezdrátového standardu 802.11ac.

Vyšší rychlosti je dosaženo díky využití technologií Broadcom NitroQAM a 4-Stream, jež přenos dat zrychlují až o 25 procent; znásobení rychlosti napomáhá i podpora technologie MU-MIMO, která umožňuje souběžné připojení se čtyřmi koncovými zařízeními při plné rychlosti. Pro zesílení signálu je pak router vybaven čtyřmi odnímatelnými anténami s beamformingem. K výbavě routeru TP-Link Archer C3150 patří i dvoujádrový procesor taktovaný na 1,4 GHz.

Router lze nastavit buďto prostřednictvím webového rozhraní, případně z mobilní aplikace Tether, kterou je možné si nainstalovat na libovolné zařízení s Androidem nebo iOS. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní funkce typu silného šifrování, VPN či oddělené sítě pro hosty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.