Penězdroj funguje již čtvrt roku a vede si dobře

Koncem ledna slavil crowdfundingový web Penězdroj přesně tři měsíce od chvíle oficiálního spuštění. Jak si dosud vede?

Myšlenka davového financování ziskových i neziskových projektů je poměrně stará, nicméně opravdu masivně rozšířit se mohla až díky internetu. Na českém webu tuto myšlenku dokonale rozpracoval právě Penězdroj, který funguje již tři měsíce.

Pro Penězdroj, respektive jeho zakladatele z plzeňské firmy Fundhall, to byl úspěšný čtvrtrok. Úspěšně dokončeno bylo celkem šest projektů, investoři nejvíce věřili právě samotnému portálu, který v projektu financování sebe sama získal 750 tisíc korun, v jehož rámci byl rozprodán 15% podíl v portálu.

K 25. lednu atakoval celkový obrat Penězdroje částku 900 tisíc korun (konkrétně šlo o 897 744 Kč). Dva z dokončených projektů byly typu reward (odměna), jeden byl podílový a tři charitativní. Komunitu Penězdroje nyní tvoří více než 400 (převážně) drobných investorů a podporovatelů, na Facebooku má portál přes 750 fanoušků.

Kromě unikátnosti v tom, že je Penězdroj jediným kombinovaným portálem u nás, nabízí také doplňkové služby investorům, z nichž některé jsou zdarma, jiné placené.

K chystaným novinkám v nejbližší době patří grafická úprava a zpřehlednění úvodní stránky, možnost hromadného „objednání“ odměn z jednoho projektu nebo platební brána umožňující rychlou platbu kartou nebo QR kódem. A samozřejmě se připravují další a další projekty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.