Trezor: jak se vyrábí

Všichni přece víme, jak se trezor vyrábí a z čeho je složen? Pamatujete se staré černobílé filmy, kde pachatel navrtává trezor, pronikne přes kovovou stěnu, dále se trezoru vysype písek, pak vezme kleště a odtáhne kousíček stěny a je v trezoru…. No jo, ale je tomu stejně tak v dnešní době?

Dal jsem googlu dotaz „jak se vyrábí trezor“ – vyjelo mi spousta odkazu (hned můj první www.tresorag.cz od společnosti Tresorag – Firesafe). Ale nikde nic o tom, jak se vyrábí trezor. Všichni si to drží, jako velké tajemství, jako oko v hlavě… Kdo něco najde? Diskuse pod článkem. Alespoň poradíme, jaký trezor pořídit.

Zapomeňte na staré trezory

Mnozí lidé inklinují ke starým trezorům. Přitom staré trezory dávno nevyhovuji dnešním požadavkům na současně zabezpečení cenných předmětů a zbraní, protože vývoj zabezpečovacích prostředků, v našem případě trezoru, odpovídá vývoji ručního nářadí, které si mohou zloději běžné opatřit. Ty tam jsou časy. kdy kasaři otevírali kasy speciálními pajcry a kleštěmi. které si sami vyráběli, nebo je dědili po kamarádech. Dnešní zloději pracují s výkonnými bateriovými bruskami. vrtačkami a mnohými dalšími stroji a nástroji, o nichž se jejich předchůdcům ani nezdálo.

Co hovoří pro kvalitní trezor?

Použijme analogii z dávné minulosti: Když šel ve 12. a 13, století do boje rytíř, brnění ho poměrně dobře chránilo před zbraní pěšáka, Ale totéž brnění by mu bylo zcela k ničemu ve střetu s zbrani. S trezorem je to stejné — má-li plnit roli zabezpečovacího zařízení, měl by to být výrobek ze špičkových odolných materiálů, s moderní konstrukci, jehož kvalita je ověřována přísnými zkouškami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.