Firma Apacer uvádí miniaturní mSATA Mini SSD modul

Výrobce paměťových produktů Apacer uvádí kompaktně řešený, tzv. SFF (Small Form Factor) SSD modul s názvem mSATA Mini M4.

Nové zařízení je pouhých 26,8 x 29,85 mm velké, což je méně než polovina velikosti současných mSATA SSD modulů, stavících na standardu JEDEC MO-300.

Dalším plusem novinky je její energetická nenáročnost a vybavenost technologiemi chránícími před otřesy a vibracemi. Díky tomu i díky výrazné teplotní odolnosti čipů (od -40 do 85 stupňů Celsia) je modul vhodný k široké škále průmyslových využití, jako je armáda, lékařství nebo navigační systémy letadel.

Modul mSATA Mini M4 od Apaceru disponuje mSATA konektorem s 52 piny s podporou rozhraní SATA 3.0 Gb/s. V provedení SLC (single-level cell) zvládá modul rychlost čtení dat do 85 MB/s a jejich zápisu do 80 MB/s v kapacitách od 2 do 32 GB.

K dispozici je kromě toho i verze s MLC (multi-level cell) čipy, které nejsou tak finančně náročné. Modely mSATA Mini M4 v MLC provedení jsou dodávány v kapacitách až do 64 GB.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.