Snadno na satelitní vysílání

Jak se dostane signál přímo do vaší televize? Na družicích, které krouží po oběžné dráze kolem Země, jsou umístěny satelitní vysílače. Signál, který je vysílán právě těmito družicemi, je zachycován satelitními parabolami, čili anténami. Satelitní přijímač tento signál nakonec zpracuje a dodá přímo do vaší televize.


Pokud uvažujete nad koupí satelitu, a nevíte, která konkrétní zařízení si budete muset pořídit, jsou pro vás ideální satelitní komplety. Ty jsou totiž souborem všech potřebných přístrojů pro zachycení a zpracování vysílání v digitální formě. Pokud se rozhodnete pro koupi satelitních kompletů, vyjde vás nákup o něco levněji, než kdybyste pořizovali každou část zvlášť.
Satelitní komplety se skládají ze satelitního přijímače, jehož úkolem je přijímat vysílání v digitální formě, a to ve výborné kvalitě bez šumu. Pro získání českých kanálů je potřeba zakoupit čtecí systém. Některé druhy těchto přijímačů mají v sobě zabudované HDD. Tato služba umožňuje nahrávat televizní programy. Další součástí satelitních kompletů je dekódovací kata, jejíž úkolem je dekódování a následný příjem satelitního vysílání. Satelitní komplety dále obsahují satelitní anténu (parabolu), LNB konvertor, koaxiální kabel a F-konektory.
Mezi výhody, které vám satelitní komplety přinesou, patří například velmi bohatá a různorodá škála televizních, ale také rozhlasových programů, umožní vám příjem téměř z kteréhokoli místa v zemi, za poplatek dostanete různé premiérové kanály, možnost připojení k internetu a velmi kvalitní obraz a zvuk v digitální kvalitě. Existuje samozřejmě i minimum nevýhod, mezi které lze zařadit vyšší pořizovací náklady či zhoršený signál za nepříznivého počasí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.